Dönmez Debriyaj Hakkında

kişi Dönmez Debriyaj'ı beğendi, ya sen?
kişi Dönmez Debriyaj'ı takip ediyor, ya sen?

Dönmez Debriyaj; 1986 yılında Türkiye’nin en büyük 3. kenti İzmir de, Mercedes otobüslerin debriyajları için disk ve baskı üretmek amacıyla kurulmuştur. Firma, bugün aralarında Mercedes, Man, Daf, Maz, Kamaz ve Scania’nın da bulunduğu çok sayıda markanın hafif ve ağır ticari araçları için 215 - 430 mm arası çaplarda baskı,  disk ve rulman üretmektedir.

Firmasına bağlı ve her biri alanında uzman yetenekli çalışanları, kendini sürekli yenileyen teknolojisi, üstün kalitesi ve uygun fiyatlarıyla sektöründe, sadece Türkiye’nin değil, aynı zamanda dünyanın aranan markası haline gelen Dönmez Debriyaj; 10.000 m2 alan üzerine kurulu fabrikasında yılda 200.000 disk, 150.000 baskı, 150.000 rulman ve 15.000  volan üretebilmektedir.

Kurulduğu ilk günden başlayarak kaliteyi herşeyin üstünde tutan Dönmez Debriyaj, 1998 yılından bu yana ISO 9001, 2008 yılından bu yana ise ISO/TS 16949 belgesine sahiptir.

Dönmez Debriyaj’ın yurtiçinde 15 bayii ve İngiltere’de Hammer Clutch UK ünvanlı bir satış şirketi bulunmakta olup,  firma üretiminin yarısını tüm dünyaya yayılmış 50’den fazla ülkeye Hammer Kupplungen markası altında ihraç etmektedir.

En değerli varlığının çalışanları olduğunun bilinci ile Dönmez Debriyaj, koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak adına güçlü bayi ağı ve satış sonrası teknik servis ekibi ile düzenli saha ziyaretleri yaparak, pazardaki değişimleri ve müşteri ihtiyaçlarını yakından takip etmektedir. Tecrübeli satış sonrası destek  ekibimiz, debriyaj konusunda sahip olduğu teknik bilgi ve donanımı ile, Dönmez Debriyaj müşterilerinin sorunlarına hızlı reaksiyon göstermekte ve onların her zaman yanında yer almaktadır.

Ar-Ge bölümünde kendi mühendis ve teknikerlerinin mühendislik çalışmaları ile ürünlerini ve gerekli kalıplarını kendisi tasarlamakta ve üretmektedir. Debriyaj üretiminde gerekli son teknoloji yatırımları ile dövme, pres, ısıl işlem, talaşlı imalat ve montaj proseslerinin tamamını kendi tesisinde gerçekleştirmektedir. 2014 yılında tamamlamış olduğu modern depo yatırımı ile müşterilerinin taleplerine daha hızlı cevap vermeyi hedeflemektedir.

En önemli değerinin insan kaynağı olduğunun bilinci ile Dönmez Debriyaj, çalışanlarına aralıksız yatırım yapmaktadır. Mutlu çalışanların başarıyı, başarının da mutluluğu getirdiği gerçeği yönetim ana ilkesidir.

Dönmez Debriyaj, ilerlemenin yolu…