Hakkımızda | Dönmez Debriyaj
HAKKIMIZDA

Türkiye'nin en büyük debriyaj üreticisi olan Dönmez Debriyaj, 1980 yılında İzmir'de kurulmuştur. Ağır ticari araçlara %100 yerli debriyaj üretmek için çıktığı bu yolda, her geçen gün daha da büyüyerek ve güçlenerek sektörde bir dünya markası hâline gelmeyi başarmıştır.

Dönmez Debriyaj, bugün dünya markalarına, hafif ve ağır ticari araçlar için baskı, disk, rulman, volan ve turbo üretmektedir.

Alanında yetkin çalışanlarıyla, yeniliklerin öncüsü olmasını sağlayan teknoloji ve inovasyon tutkusuyla, dünyanın en iyileri tarafından onaylanmış kalitesiyle Dönmez Debriyaj, ulusal ve global pazarda aranan bir oyuncu hâline gelmiştir.

Kurulduğu günden bu yana kaliteyi her şeyin üstünde tutan Dönmez Debriyaj, 1998 yılında ISO 9001, 2008 yılında ise ISO/TS 16949 belgelerini alarak kalitesini tescillemiştir.

30
30 yılı aşkın tecrübe
80
80'den fazla ülkeye ihracat
200.000
Disk üretimi
150.000
Baskı üretimi
150.000
Rulman üretimi
15.000
Volan Üretimi

Dönmez Debriyaj'ın yurtiçinde 15 bayisi, İngiltere'de Hammer Clutch UK satış noktası bulunmaktadır. Ürünlerini Dönmez ve Hammer Kupplungen markaları altında Dünya’da 80’den fazla ülkeye ihraç etmektedir.

Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak adına güçlü bayi ağına gerekli hassasiyeti gösteren Dönmez Debriyaj, satış sonrası teknik servis ekibi ile düzenli olarak saha ziyaretleri gerçekleştirerek müşteri ihtiyaçlarını ve pazar değişikliklerini yakından takip etmektedir. Debriyaj hakkında üst düzey teknik bilgi ve donanıma sahip satış sonrası destek ekibi ile her zaman müşterilerinin yanında olan Dönmez Debriyaj, yaşanılan her soruna karşı en hızlı çözümü üretmek için çalışmalarını geliştirerek sürdürmektedir.

Mutlu çalışanların başarıyı, başarının da mutluluğu getirdiğini bilen Dönmez Debriyaj, şirket değerlerinin en üst sırasına çalışanlarını yerleştirerek en büyük yatırımı onların mutlu ve huzurlu bir ortam içinde çalışması için yapmaktadır.

Bünyesindeki deneyimli mühendis ve teknik ekibiyle Ar-Ge çalışmaları yürüten Dönmez Debriyaj, üretim için gerekli kalıpları kendisi tasarlamakta ve üretmektedir. Son teknolojiyle donatılmış üretim merkezinde pres, ısıl işlem, talaşlı imalat ve montaj proseslerinin tamamını gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra 2014 yılında tamamlamış olduğu modern depo yatırımı ile müşterilerinin taleplerine daha hızlı cevap vermeyi hedeflemektedir.

Dönmez Debriyaj,  Eylül 2020’de üretime başlayan çevre ve teknoloji odaklı yeni fabrikası ile 200’ün üzerinde makinası, 300’ün üzerinde çalışanı ile 24 saat üretim yapmaktadır.

Yenilikçi fikirlerin ve rekabet ortamının olduğu dünyada Ar-Ge merkezinde gerçekleştirdiği özgün tasarımlar ve sahip olduğu tecrübe ile işlevsel, özel ve entegre üretim yapan Dönmez Debriyaj, günden güne yeni başarılara imzasını atmaya devam etmektedir.

Dönmez Debriyaj, ilerlemenin yolu…

Hasan Dönmez - Ayşe Kadın Pakkan - Gülşen Bilginer - Mukaddes Yağcı - Hatice İvit Yönetim Kurulu
Cumali Ertaş Genel Müdür
Murat Gök İş Geliştirme Müdürü
Altuğ Özay Satınalma ve Lojistik Müdürü
Teoman Altın İnsan Kaynakları Müdürü
Pekiner Cihan Yurt Dışı Satış Müdürü
Şerif Ceylan Yurt İçi Satış Müdürü
Koray Geçici Üretim Müdürü
Emrah Ekinci Planlama Müdürü
Aslı Bilginer Mali İşler Müdürü
Serkan Yağcı Kalite Müdürü
Orhan Karabulut Ar-Ge Müdürü
BİLGİ TOPLUMU HİZMETLERİ

Şirket

Şirket Türü
Anonim Şirket
Mersis
0312005614000013
Ticaret Sicil Memurluğu
İZMİR
Ticaret Sicil Numarası
9391
Ticaret Ünvanı
DÖNMEZ DEBRİYAJ SANAYİ VE TİCARET AŞ
Adres
Atatürk Organize Sanayi Bölgesi 10039 Sk. No:2 Çiğli İZMİR
İletişim Bilgileri
Tel: 0 232 376 87 66 Faks: 0 232 376 89 99
Kayıtlı Sermaye Miktarı
10.000.000,00 TL
Tescil Tarihi
26.12.1980
Vergi Dairesi
Hasan Tahsin
Vergi Numarası
312 005 6140
Sektör
Otomotiv Yan Sanayi

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı
Görev Süresi
2 Yıl
İsim Soyisim
HASAN DÖNMEZ

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Görev Süresi
2 Yıl
İsim Soyisim
FATMA DÖNMEZ

Yönetim Kurulu Üyesi
Görev Süresi
2 Yıl
İsim Soyisim
AYŞE KADIN PAKKAN

Yönetim Kurulu Üyesi
Görev Süresi
2 Yıl
İsim Soyisim
GÜLŞEN BİLGİNER

Yönetim Kurulu Üyesi
Görev Süresi
2 Yıl
İsim Soyisim
MUKADDES YAĞCI

Yönetim Kurulu Üyesi
Görev Süresi
2 Yıl
İsim Soyisim
HATİCE İVİT

 

Denetçi

Dönem
2019
Firma
A1 Yeminli Mali Müşavirlik Ve Bağımsız Denetim Anonim Şirketi