İK | Dönmez Debriyaj
İNSAN KAYNAKLARI MİSYONUMUZ

Dönmez Debriyaj olarak önem verdiği departmanlardan biri olan insan kaynakları yönetiminin hedefi, firma vizyonunu destekleyen IK stratejileri geliştirmektir. Ayrıca kurumsal hedelere ulaşmak adına ihtiyaç duyulan ekip arkadaşlarını temin etmek, verimli çalışma ortamları yaratmak ve firma sadakatı yüksek çalışanlar haline gelmelerini sağlamak, başlıca hedefleri arasındadır.

Bu hedefler doğrultusunda insan kaynaklarımız, kurum değerlerine ve görev tanımının gereklerine uygun yetenekli çalışanları Dönmez Debriyaj bünyesine dahil eder; çalışanların yetkinliklerini ve liderlik becerilerini geliştirebilmek adına eğitim yatırımları sağlar; motivasyonlarını ve firmaya bağlılıklarını en üst seviyede tutmak için çalışmalar yapar; geri bildirime dayalı değerlendirme sistemleri ile performanslarının arttırır ve iş güvenliği, çevre bilinci konusunda gerekli sistemleri kurar ve işletir.

Dönmez Debriyaj iyi bir eğitime sahip, alanında tecrübe sahibi ya da öğrenmeye açık yeni mezun ekip arkadaşlarıyla uzun yıllar çalışmayı hedefleyen bir kurumsal yapıya sahiptir. Görev aldığı her işi eksiksiz tamamlayan, yoğun iş temposu da dahil olmak üzere her koşulda üretime odaklanan, dürüstlüğü, ekip arkadaşlarına saygılı olmayı, güvenilirliği ilke edinmiş çalışanların, Dönmez Debriyaj ailesinde yeri her zaman hazırdır. 

DÖNMEZ GENÇ YETENEK GELİŞTİRME PROGRAMI

Hedefimiz ;

Üniversite-şirket işbirliği sağlanarak, öğrencilerimizin teorik bilgilerini farklı projelerimizde uygulamalarına fırsat verecek staj imkanları yaratarak, staj sürelerinin sonunda potansiyeli yüksek öğrencilerin belirlenip firmamızın istihdam kaynaklarının zenginleşmesine katkıda bulunulmasıdır.

İlgili gelişim programı; firmamızda mühendislik projelerinde part-time olarak uzun süreli görev alacak öğrencilere deneyim kazanma fırsatı olarak sunulmaktadır.İşe alım odaklı bir proje olarak tasarlanacaktır. Üniversitede 4. sınıfı okuyan veya yüksek lisans eğitimi devam eden öğrencileri kapsamaktadır.

Gelişim Programına Seçilecek Adaylarda Aranan Kriterler Nelerdir?

Lisans eğitimi boyunca yıl kaybı olmadan bir üst eğitime geçmiş olması,

Lisans eğitimi not ortalamasının 3.00 ve üzerinde olması,

Haftanın min. 3 günü işletme stajı yapacak şekilde ders programının belirlenmiş olması,

11 ay sürecek staj programına devam edebilecek olması,

İyi derecede İngilizce biliyor olması,

Tercihen ilgili bölüm hocasının referansı ile başvurması,

Öğrenmek, üretmek ve gelişim için istekli olması beklenmektedir.

Bu şartları sağlayan öğrencilerin özgeçmişleri değerlendirildikten sonra insan kaynakları ve ilgili bölüm müdürleri ile mülakata tabi tutulacak, olumlu bulunan adaylar staja kabul edileceklerdir.

Dönmez Genç Yetenek Geliştirme Programının Öğrenciye Kazandıracakları Değerler

Yetenek ve yetkinliklerini keşfetme,

Hangi alanlarda başarılı olduğunu görme,

Gelişim alanlarını / ihtiyaçlarını belirleme,

Çalışma hayatı ve branşı ile ilgili öz güveninin artmasına İş ortamını önceden tanıma,

İlgili bölümün ve diğer bölümlerin profesyonelleri ile bağlantı kurma imkanı edinme,

Otomotiv sektöründe deneyim kazanma ve Mesleki gelişimine katkıda bulunma fırsatı sunar.

Program sonunda; yeteneklerini keşfeden ve kariyer yolunda emin adımlarla ilerleyen genç yeteneklerimiz açık pozisyonlar doğrultusunda değerlendirilerek tam zamanlı çalışmaya başlayacaklardır.

NASIL BAŞVURABİLİRSİNİZ?

Dönmez Debriyaj ilgili başvuruları, aşağıda yer alan form aracılığı ile veya i.kaynaklari@donmezdebriyaj.com.tr adresine göndereceğiniz özgeçmişiniz üzerinden değerlendirmektedir. Bağyurdu OSB'de yer alan fabrikamızda da başvuru yapmak mümkündür. 

Kariyer sitelerindeki Dönmez Debriyaj ilanlarına yapılan başvurular, insan kaynakları departmanımız tarafından titizlikle incelenmektedir. Görev tanımına en uygun adaylar ile görüşme sağlanır, diğer başvurular ise özgeçmiş havuzunda arşivlenir. Bizimle paylaştığınız, hakkınızdaki her bir bilgi Dönmez Debriyaj güvencesi altında özenle saklanır. 

İlgili departmanımız, olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerine telefon görüşmesi ile sonuçları bildirmektedir. Bu görüşme sonrasında tarafınıza, içerisinde mülakata dair bütün detayların bulunduğu bir davet e-postası gönderilecektir. Mülakata gelecek adayların, maile ek olarak gönderilen başvuru formunu eksiksiz doldurup mülakata getirmeleri gerekmektedir. Bu işlem, mülakat öncesinde doğrudan görüşmeye alınmanız için önemli bir adımdır. 

 

AÇIK POZİYONLAR
MÜLAKAT HAKKINDA

Özgeçmişi değerlendirilen ve telefon ile görüşme sağlanan adaylar, son olarak insan kaynakları tarafından yüz yüze görüşme ile değerlendirilir. Kendinizi ifade etmeniz, (varsa) geçmiş deneyiminizi paylaşmanız, kariyer planlarınızı açıklamanız için sorulan sorulara verdiğiniz cevaplar, insan kaynakları uzmanımız tarafından titizlikle değerlendirir. Bu süre zarfında hedeflerimiz, temel değerlerimiz, çalışma şartlarımız gibi firmamız hakkında salt bilgiler, yine insan kaynakları uzmanımız tarafından sizlere verilir. Aynı gün içerisinde çalışacağınız departmanın müdürü ile tanışmanız sağlanır. Bu görüşmeden sonra, mülakat sonrası sürecin işleyişi hakkında adaylara detaylı bilgi verilir.  Sonraki günlerde mülakatı tamamlanan adaylar, sonuç hakkında olumlu ya da olumsuz mutlaka bilgilendirilir. Bu süre içinde adaylar, sormak istediği sorular için +90 232 376 87 66 dan bize ulaşabilirler.  Olumsuz sonuçlanan adaylar, yetenekleri doğrultusunda açılan kadrolara yerleştirilmek, doğrudan ikinci mülakat aşamasına çağrılabilmektedir.

İŞE BAŞLAMA SÜRECİ

Değerlendirmeleri tamamlanan, Dönmez Debriyaj kurumsal kimliğine en uygun aday ya da adaylar; ilk olarak sözlü, ardından da yazılı iş teklifi aldıktan sonra Dönmez Debriyaj ailesinin bir üyesi olurlar. Yeni üyeler, giriş evraklarını hazırladıktan sonra işe başlayacağı ilk gün temel iş güvenliği ve genel oryantasyon eğitimi almaktadır. Bu eğitimden sonra ekip üyesi, yeni görev yerinde çalışmaya başlar. Öncesinde yapılan bilgilendirme sayesinde, yeni ekip üyesi işe başlamadan, firma içindeki personeller tarafından tanınması sağlanır. Oryantasyon süreci tahmini bir ay gibi bir sürede tamamlanır. Dönmez Debriyaj'ın bilgisini paylaşmaktan çekinmeyen, güler yüzlü çalışanları sayesinde bu süreç çok daha kısa sürebilir.

İK POLİTİKALARIMIZ
MÜŞTERİ ODAKLI ÜRETİM

Dönmez Debriyaj'ın kurumsal kimliğinin temel taşlarını oluşturan maddelerden biri de müşteri memnuniyetidir. Dönmez Debriyaj, Türkiye'nin ve dünyanın farklı yerlerinde yer alan müşterilerinin taleplerini karşılamak, onların memnuniyetini sağlayabilmek adına sürekliliği olan, gelişen, yenilenen, kaliteli ürünler piyasaya sürmektedir.

DEĞERLİ ÇALIŞANLAR

Dönmez Debriyaj'ın kurumsal kimliğinin ve değerlerinin en başında çalışanları gelmektedir. Çalışanlarının iş güvenliği, eğitimi, gelişimi gibi konularda oldukça hassas davranmaktadır. Ayrıca çalışanlarının çalışma saatlerini verimli geçirmeleri ve özel hayatılarına zaman ayırmaları konusunda denge kurmaya özen gösterir. 

GÜVENİLİRLİK VE SADAKAT

Bünyesindeki her bir üyesi ve iş ortakları ile uzun yıllar çalışmayı ilke edinen Dönmez Debriyaj, sadakati ve güvenilirliği ön planda tutar ve güvenilir çalışanların güvenilir ve kaliteli bir üretim sürecini beraberinde getirdiğine inanır. 

AİLE RUHU VE EKİP ÇALIŞMASI

Dönmez Debriyaj bünyesindeki her çalışan, Dönmez ailesinin bir bireyi olarak görülmektedir. Nezaket, hoşgörü ve dengeli iş dağılımı ise aile içinde en önem verilen noktalardandır.

KURUMSAL SORUMLULUKLARIMIZ

Dönmez Debriyaj insana, çevreye ve topluma saygılı, sorumlukları olan bir şirket olmanın yanı sıra yasalara uyan ve kurumlara saygıyı gözeten bir kurum olmayı tercih eder. Paydaşlarına karşı dürüst ve şeffaf bir iletişim yürütmeye özen gösterir.

YENİLİKÇİLİK VE DEĞİŞİME AÇIK OLMA

Dönmez Debriyaj, gelişen ve değişen dünyanın teknolojilerine uygun üretimi sağlamak adına, inovasyon tutkusuyla ürünlerini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir. Müşteri ve pazar ihtiyaçlarını analiz ederek, geleceğe yatırım yaparak ilerlemenin yolu olmaya devam etmektedir.