Üretim Bölümü; mühendisler, uzmanlar, teknisyenler ve alanında deneyimli mavi yakalı çalışanlardan oluşmaktadır. Tüm ekip, takım ruhu içerisinde çalışarak üst düzey kalitede ürünler üretilmesini sağlamaktadır.

Sürekli üretim yöntemini uygulayan Dönmez Debriyaj, makine ve ekipman yatırımlarını ürüne özel olarak yapmaktadır. Teknolojik yenilikleri ve otomasyon sistemlerini takip ederek devamlı gelişim yolunda ilerlemektedir.

Dönmez Debriyaj, esnek üretim anlayışı ve 30 yılı aşkın üretim tecrübesini birleştirerek kendi marka ve kalitesini üretmektedir.

114 adet üst düzey teknolojik tezgaha sahip üretim sahası 5 ana bölümden oluşmaktadır;


PRES BÖLÜMÜ

150 ile 1300 ton arasında Egsantrik ve Hidrolik Presler bulunmaktadır. Yassı çeliklere sıvama, bükme, kesme, delik delme prosesleri gerçekleştirerek Debriyaj disk, baskı, rulman, volan parçaları üretilmektedir. Pres bölümünde kullanılan tüm kalıp ve bağlama aparatları Dönmez Debriyaj Bünyesinde imal edilmektedir.  

ISIL İŞLEM BÖLÜMÜ

Çan fırınlar, gerilim giderme fırınları, meneviş fırınları, kumlama tezgahları, otomatik testere, endüksiyon tezgahları, çatlak kontrol cihazı, sertlik ölçme cihazı, tavlama fırınları, Dönmez Debriyaj diyafram yay ve kapak ürünlerine özel kalıp içinde su verme tezgahlarıyla uygulanan ısıl işlem prosesleri ile dayanıklılığı yüksek ürünler üretilmektedir.  

DÖVME BÖLÜMÜ

Egsantrik presler ,endüksiyon tezgahları ve tavlama fırınları bulunmaktadır. Debriyaj baskı, disk parçalarının komponentleri dövülmektedir.  

TALAŞLI İMALAT BÖLÜMÜ

Cnc tornalar, dik işleme merkezi, freze, broş tezgahları; ileri teknoloji lazer ve argon kaynak prosesleri ile debriyaj baskı, disk, rulman, volan komponentleri üretilmektedir.  

MONTAJ BÖLÜMÜ

Montaj bölümü; baskı, disk, rulman ve volan hattından oluşmaktadır. Belli başlı ekipman olarak ; Hidrolik presler, otomatik balans tezgahları, lazer yazı yazma, baskı performans test cihazından oluşmaktadır. Debriyaj seti, debriyaj baskısı ve diskleri için %100 performans kontrolleri yapılmaktadır.  

DÖNMEZ DEBRİYAJ ÜRETİM SÜRECİ İYİLEŞTİRME-GELİŞTİRME FAALİYETLERİ

Yüksek kapasite ile çalışan Dönmez Debriyaj seri ve kesintisiz üretim yapabilmek için bakım faaliyetlerine önem vermektedir ve üretimde otonom bakım uygulanmaktadır. Fabrikamızda her gün otonom bakımlar operatörler tarafından yapılmaktadır, dijital ortamda formları doldurularak saklanmaktadır. Dönmez Debriyaj; Kaizen, 5S gibi yalın üretim metotlarından faydalanarak, üretim süreçlerinin iyileştirilmesi için yoğun çalışmalar sürdürmektedir. Bunun yanında mühendis kadrosu tarafından verimlilik ve kaliteyi artırmaya yönelik metot çalışmaları, iş etüdü analizleri, ergonomi faaliyetleri uygulanmaktadır.


Üretim Sahası